Поврзи се со нас

Гостивар

Бесплатна кино проекција за деца во Центарот за култура во Гостивар

На 17 октомври (четврток) со почеток во 12 часот, во Центарот за култура АСНОМ во Гостивар ќе биде прикажан германскиот филм за деца Двојна неволја и магичното огледало (2019). Се работи за 90-минутна интересна авантура, која според возрасната категорија е наменета за основци од вишите одделенија. Влезот за филмската проекција ќе биде бесплатен.

Филмот ја донесува приказната за Фридо, кој е весело дете, но како и повеќето деца на негова возраст, малку мрзливо во училиште. Еден ден бегајќи од расправата на неговите родители, ќе налета на магично огледало и со помош на магија ќе создаде свој двојник – кој е совршен во сè што Фридо не е. Со помош на двојникот, кој е многу добар ученик во училиште, Фридо почнува да има сè помалку обврски. Најпрво е многу забавно што дури ќе му ја каже својата тајна на најдобриот другар Емил сè додека сите соученици не се дознаат и направат сопствени двојници…

 

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!