Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Бесплатна телефонска линија за пријавување повреди на избирачко право

Граѓаните можат да пријават повреда на избирачкото право на бесплатната телефонска линија 0800-54321 , која ја отвори Народниoт правобранител. Линијата е активна од 7 часот наутро, кога започна гласањето, се` до 19 часот, кога се затвораат избирачките места.

Повреда на избирачкото право може да се пријави и во Хелсиншкиот комитет, на тел: 02-3119-073 или на мејл: helkom@mhc.org.mk.

 

 

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!