fbpx
Поврзи се со нас

Вести

Бесплатни вакцини за наши угостители и музичари во Ниш, вакцинацијата ќе се спроведе викендов

Објавено

на

Угостителите и музичарите од Македонија викендов може да се вакцинираат против ковид во Ниш, Србија. Независната угостителска комора соопшти дека во соработка со Стопанската комора на Србија (ПКС) обезбедиле безусловна бесплатна вакцинација за сите заинтересирани угостители и угостителски работници, естрадни уметници и останати туристички работници без разлика дали се членки или не се членки на некоја комора или здружение.

Имунизацијата ќе се спроведува во Спортскиот центар во Ниш, сабота и недела (27-ми и 28-ми март) од 8 до 20 часот.

Апликацијата за пријавување е на следнот ЛИНК.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!