Поврзи се со нас

Спорт

Без многу пот, КК Гостивар славеше против Ангели во Скопје 74-88

Објавено

на

74-88 заврши натпреварот од 5.коло помеѓу екипите на Ангели и КК Гостивар.

Гостите од Гостивар го имаа водството од самиот почеток на натпреварот, во неколку наврати во првиот дел домаќините успеваа резултатски да се приближат, но немаа доволно сили да го преземат водството. На полувреме се замина со резултат 39-41.

И оние резултатски надежи кои ги имаа кошаркарите на Ангели во првиот дел, стана невозможна мисија во второто полувреме, уште во третиот период КК Гостивар обезбеди разлика која искусно ја одржуваше до крајот на натпреварот.

Никола Силаџи беше најефикасен кај гостите, постигна 20 поени, Ворку 18, Тодоровиќ 16, Јанески 12, Дејли 8, Ефремовски 7, Стојаноски 4 и Ре.Димитриевски 3 поени. Најефикасен на натпреварот беше Мандерсон од редовите на Ангели со 25 поени.

Во следното коло КК Гостивар повторно гостува кај уште еден дебитант во Првата лига, екипата на Феникс.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 4 недели

Втора победа за Јулијана Златаноска на Вешта жена во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 4 недели

„Вешта жена 2023“ во Гостивар во знакот на љубовта!

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 6 дена

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена