Поврзи се со нас

Гостивар

Бездомно куче нападнало маж на кејот во Гостивар

Објавено

на

Секторот за внатрешни работи бележи напад од куче скитник во Гостивар. Како што соопшти полицијата, вчера (11 мај) во 14.00 часот во Полициската станица Гостивар, 36 годишниот Н.Ј. од селото Врапчиште пријавил дека на кеј на реката Вардар во Гостивар бил каснат од куче скитник.

 

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена