fbpx
Поврзи се со нас

Култура

Библиотеката во Гостивар збогатена со нова стручна литература

Објавено

на

Библиотеката во Гостивар, која функционира во склоп на Центарот за култура АСНОМ, го збогати книжниот фонд со нови наслови. Станува збор за книги од стручна литература од разни области како: право, медицина, економија, архитектура и градежништво, политички науки и друго.

Од библиотеката ги известуваат сите заинтересирани граѓани, особено членовите на библиотеката кои се студенти и истражувачи дека делата деновиве ќе им бидат ставени на располагање.

Нова стручна литература има на македонски и на албански јазик.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!