fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

Бирол Топчиу поднесе оставка од тренерската функција во ФК Гостивар

Објавено

на

Изненадувачки потег на тренерот на гостиварскиот второлигаш ФК Гостивар, Бирол Топчиу кој после само четири кола во новата сезона и на неколку часа пред денешниот 1/16 натпревар во Купот на Макeдонија, поднесе оставка од тренерската функција.

„Ми беше чест да бидам тренер на ФК Гостивар клубот кај што пораснав и станав фудбалер, само поради љубовта кон клубот и градот ја водев екипата. Повеќе не сум тренер. Поднесувам оставка од разни причини, оставајќи го клубот без пораз во првите 4 кола. Им благодарам на сите кои ме поддржуваа, на клубот му посакувам успех понатака“, изјави Топчиу по оставката.

На денешниот Куп натпревар против Тиквеш и до назначување на нов тренер, екипата ќе ја води Афет Ибраими.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 9 часа

Изминатово деноноќие 518 новозаразени, во регионот на Гостивар 10 нови случаи на корона

Гостиварпред 11 час

Запустена локација во гостиварски Балиндол се претвори во уреден парк со игралиште и детски реквизити

Гостиварпред 12 часа

Му се слошило во чајџилница во Гостивар и починал

Гостиварпред 13 часа

Спасовски во Маврово-Ростуше: Само со подобри услови, полицијата ќе може да испорачува врвна безбедност

Што, како, каде?!пред 15 часа

Нова „Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Македонијапред 15 часа

УЈП ја објави најновата листа на должници

Гостиварпред 16 часа

Хелсиншки за случајот „фемицид во Гостивар“: МВР поведе постапка за полицаецот кој не реагирал на пријава за насилство

Гостиварпред 16 часа

Сојузот на Борци од Гостивар го одбележа 23 Октомври, денот на Македонската револуционерна борба

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!