Поврзи се со нас

Технологија

Биткоинот падна на најниско ниво во последните две години

Објавено

на

Цената на водечката криптовалутата Биткоин падна на најниско ниво во последните две години, по извештаите за проблеми со ликвидноста на големата трговска берза ФТХ. Падот на вредноста на криптовалутите се продлабочи бидејќи инвеститорите беа потресени од неуспехот на една од најпознатите компании во секторот.

Биткоинот вчера падна за 12 отсто, на минимум во последните две години под 17.000 долари, денес продолжува падот достигнувајќи го прагот од 16.500 долари.

Дигиталното средство е намалено за околу 75% од највисокото ниво на сите времиња, кога беше близу 69.000 долари пред една година. Етериумот, втората најпопуларна криптовалута, падна за 20% на 1.178 долари – исто така 75% помалку од неговото рекордно високо ниво.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 1 месец

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 5 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 5 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена