fbpx
Поврзи се со нас

Технологија

Биткоинот со нова рекордна вредност – 27.582 долари

Објавено

на

Вредноста на дигиталната валута биткоин денес порасна за седум проценти и повторно достигна рекордно високо ниво, во моментот на пишување на текстот вредноста изнесува 27.582 долари, според Binance.

Оваа криптовалута доживеа изненадувачки успех за време на пандемијата на вирусот корона. Од март, кога вредеше 5.000 долари, до денес, вредноста на биткоинот е зголемена за 500 проценти.

Тековната капитализација на биткоинот е околу 350 милијарди долари, додека златото е на околу 10 трилиони долари.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!