Поврзи се со нас

Гостивар

Благодарници и парични награди за најдобрите ученици во Гостивар

Објавено

на

  • Shqip

На пригодна свеченост во општинската сала во Гостивар денес беа доделени благодарници и ваучери за најдобрите ученици во основните и средните училишта. Наградени беа учениците на генерација и оние кои постигнале успеси на натпревари.

Пригодни подароци им беа доделени и на професорите ментори, како и на директорите на образованите установи.

Учениците прогласени за најуспешни во генерацијата, од страна на Општина Гостивар беа наградени со ваучери во износ од 2000 денари, додека учениците победници на општински, регионални и републички натпревари добија ваучери од 1000 денари.

Програмата беше збогатена со пригодни музички настапи на ученици.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Македонијапред 1 час

Тестирани за коронавирус 3.073, позитивни 490

Гостиварпред 2 часа

Топол дом за сите-DAVA Гостивар донира дрва за огрев на сиромашни и згрижува бездомници

Гостиварпред 3 часа

Над 200 напади, тепачки, навреди на службено лице во Гостивар за девет месеци

Локални избори 2021пред 4 часа

Средба Села-Мицкоски, потврдена поддршката за вториот круг

Македонијапред 4 часа

Бонус игра за online учесниците во игрите на Лото 7 и Џокер

Македонијапред 5 часа

Филипче: Досега ниту едно дете од училиштата не е позитивно на Ковид-19

Гостиварпред 6 часа

ОВР Гостивар уапси 31-годишник поради повеќе кражби, меѓу кои и кражба на „ауди“

Македонијапред 6 часа

МЗ ќе набави „Молнопиравир“, единствениот лек за Ковид-19

Гостиварпред 7 часа

Радарот и вчера уловил брзи возачи во Гостивар и Тетово

Гостиварпред 9 часа

Казнен налог за уништување извршителски печат во Гостивар

Здравје и убавинапред 10 часа

Што се случува кога јадете лук на празен стомак?

Технологијапред 21 час

Со новата опција на „Google“ може да ја наштимате вашата гитара

Гостиварпред 1 ден

Гостиварец обвинет за давање лажен исказ

Вестипред 5 дена

КК Гостивар денеска му гостува на МЗТ 2 во Скопје

Гостиварпред 1 недела

Гостиварка со повик до кандидатите за градоначалник: Потпишете декларација за лицата со посебни потреби

Локални избори 2021пред 2 недели

Бејта: Ќе ги тргнеме казината од центарот, Гостивар ќе биде град на радосни семејства

Гостиварпред 3 дена

Гостиварци се мобилизираат за помош на семејството на малата Лена

Гостиварпред 1 недела

Пофалница и награда за Тамара од Гостивар, како еден од најдобрите дипломци на УКИМ

Локални избори 2021пред 2 недели

Таравари: Ќе го направиме Гостивар четирисезонски туристички град

Гостиварпред 2 недели

Три нови потврдени случаи на коронавирус во Гостивар, во земјава 344

Локални избори 2021пред 2 недели

Лимани: Гостивар ќе добие специјален мост со рампи на Вардар

Спортпред 2 недели

Конечно „Гостивар aле, aле“ во салата Младост – КК Гостивар потсетува на Протоколот за публика

Гостиварпред 2 недели

Повредена малолетничка во несреќа во Гостивар

Локални избори 2021пред 1 недела

Бејта: За само 100 дена Гостивар ќе биде чиста општина, еве ги првите 24 проекти

Гостиварпред 2 недели

Над 200.000 евра е највисоката добивка во Гостивар од игри на среќа лани

Гостиварпред 1 недела

Во дел од Гостивар денес ќе нема струја неколку часа

Локални избори 2021пред 2 недели

Униите на жени на ВМРО-ДПМНЕ и АА во Гостивар заедно на марш „Напред розово!“

Спортпред 2 месеци

КК Гостивар започна со подготовките за новата сезона

Спортпред 5 месеци

ФОТО ВЕСТ: Македонија тргна за Букурешт на EURO 2020

Гостиварпред 5 месеци

Етно вешта жена во гостиварско Зубовце – старински специјалитети, чист воздух и дружење

Гостиварпред 5 месеци

Повторно протест во Гостивар: Хартиените учебници да останат основно средство за учење!

Гостиварпред 5 месеци

Протест во Гостивар: „Нема да дозволиме експерименти врз нашите деца“

Гостиварпред 6 месеци

Паркот во Гостивар ќе добие нов лик и социјално инклузивен дел (фото)

Гостиварпред 8 месеци

На поларно време и снег Гостивар маршираше во чест на жртвите во автобуската несреќа

Гостиварпред 9 месеци

Како се прославуваше Водици во Гостивар од 2016 до 2020 година (галерија)

Спортпред 1 година

На Градскиот стадион во Гостивар: ФК Гостивар – ФК Вардар Форино 1:0 (фото)

Спортпред 1 година

На Градскиот стадион во Гостивар: Вардар Форино – Вардар Скопје (8:9)

Гостиварпред 1 година

ПРОТЕСТ – Русино е смрт! Белите дробови ни се црни! Сакаме цвеќе, не сакаме депонија!

Спортпред 1 година

Кошаркарскиот клуб Гостивар започна со подготовките за сезоната 2020/2021

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!