fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

БМВ излетало од улица, удрило во бетонски столб и бандера и се превртело – гостиварец завршил во болница

Објавено

на

Не престануваат сообраќајните несреќи низ гостиварските улици. Синоќа 2 часа и 40 минути по полноќ регистрирана е нова.

Според информациите од полицијата, на улица „Седек Костовски“ во Гостивар, патничко возило „БМВ Х 5“ со гостиварски регистерски таблици, што го управувал 23-годишниот  Х.А. од Лакавица, загубило контрола, излетало од коловоз, удрило во бетонски електричен столб и дрвена бандера, по што се превртело на покрив.

По излетувањето и превртувањето, сопатникот во возилото Е.Ф. на возраст од 23 години од Гостивар бил пренесен во гостиварската општа болница „Ферид Мурад“ за укажување на лекарска помош.

Се утврдува причината за сообраќајната несреќа и другите поединости, соопшти СВР Тетово.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 3 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 4 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!