Поврзи се со нас

Гостивар

БМВ удрило и повредило малолетник во Гостивар

Објавено

на

Малолетно лице е повредено во несреќа што се случила вчера попладне во Гостивар. МВР соопшти дека во 14.05 часот на ул. „Браќа Ѓиноски“ во Гостивар патничко моторно возило „бмв“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од 25 годишник од Градец, општина Врапчиште удрило во малолетен пешак од Скопје.

„По незгодата пешакот е пренесен во болницата во Гостивар каде од лекар консатирани му се тешки телесни повреди. Увид на лице место извршила екипа од СВР Тетово.“, извести МВР

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 минути

Таравари: Гостивар треба да биде модел за Северна Македонија за меѓуетничките односи

Македонијапред 1 час

Пендаровски ги потпиша указите за петте закони за изградба на коридорите 8 и 10д

Гостиварпред 2 часа

Во Градец пуштен во употреба Дневен центар за лица со попреченост

Гостиварпред 3 часа

Нарушен јавен ред и мир во Гостивар на прославата за Ердоган

Македонијапред 4 часа

Бектеши: Нема продолжување на мерката за замрзнување на цените на земјоделските производи и нема поскапување на струјата

Гостиварпред 4 часа

Реоформен Младинскиот совет во Гостивар

Гостиварпред 5 часа

Тепачка во гостиварска Циглана, приведени неколку лица

Македонијапред 6 часа

УЈП: Рокот за годишните даночни пријави истекува на крајот од овој месец

Македонијапред 7 часа

Одржана 10. државна изложба на македонско овчарско куче караман

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена