Поврзи се со нас

Некатегоризирано

Боксерскиот спектакл без победник: И Вајлдер и Фјури се сметаат за победници

Утринава еден час по полноќ, во Лос Анџелес се одржа големата бокс пресметка помеѓу Деонтај Вајлдер и Тајсон Фјури, а на крајот борбата заврши без победник.

Тајсон Фјури доминираше во најголемиот дел од мечот, од 12 рунди во 10 беше победник, но два пати се најде во нокдаун, во деветата и дванаесетата рунда. Овие два моменти го чинеа победа.

Вајлдер, го одбрани ВБЦ појасот во тешка категорија, по којзнае кој пат покажа дека силниот удар е негово најјако оружје, иако беше во подредена позиција во рингот успеа два пати да го обори противникот. Дури беше и блиску до победа во последната рунда кога го нокаутира Фјури и кога сите мислеа дека е готово, Тајсон Фјури стана и продолжи да боксува.

По завршување на борбата и двајцата боксери сметаа за себе дека се победници.

Вајлдер и Фјури од спектаклот ќе заработат големи суми. „ЕСПН“ пишуваше дека Американецот од борбата ќе добие четири милиони долари, додека Фјури ќе добие три милиони.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!