Поврзи се со нас

Гостивар

Болница Гостивар: Нови решенија за 23 медицински сестри кои завршиле високо образование

Објавено

на

  Направена е трансформација на работните места за дваест и три медицински сестри вработени во општата болница „Д-р Ферид Мурад“ во Гостивар. Како што соопштија од болницата, тие денес добија нови решенија за професионален развој, со оглед на тоа што во меѓувреме завршиле високо образование.

  „Директорот д-р Јакуп Јакупи на вработените им подели нови работни решенија за професионален развој, затоа што истовремено додека работеле и имале статус со средно образование (медицинска сестра), завршиле високо образование за медицински сестри. Директорот д-р Јакупи им честиташе за храброста, напорот и придонесот даден низ годините во оваа институција. Тој истакна дека го радува фактот што и по многуте технички и правни проблеми во врска со систематизацијата и трансформацијата на работните места конечно работата е завршена. Сега трудот и вложеното време за образование се прифатени, ценети и компензирани. Сите присутни им се заблагодарија на директорот и администрацијата за волјата и мотивацијата, дадени за трансформацијата на работните местата од средно во високо образование.“, извести болницата.

  Сподели на:
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Анкета:

  Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

  Advertisement
  Advertisement
  Вестипред 1 час

  Повик за десет стипендии за 2021/2022 година на Политехничкиот универзитет во Италија

  Локални избори 2021пред 2 часа

  Алтернатива ја потврди поддршката на коалициските кандидати во Гостивар, Врапчиште и уште 5 други општини

  Македонијапред 4 часа

  Нови 511 позитивни на корона, 10 смртни случаи

  Гостиварпред 5 часа

  Во Гостивар приведено лице заради нарушување на ЈРМ

  Гостиварпред 6 часа

  Пораст на бројот на заразени со коронавирус во земјава, во Гостивар мирно

  Гостиварпред 7 часа

  Нападнат и ограбен малолетник на улица во Гостивар

  Македонијапред 8 часа

  Зимското сметање на времето почнува во предизборната ноќ меѓу 30 и 31 октомври

  Здравје и убавинапред 9 часа

  Пет намирници за подобра меморија

  Здравје и убавинапред 21 час

  Неколку свети за побистар ум

  Локални избори 2021пред 22 часа

  „На Ахмети му посакувам успешна пензија за месец-два“ – рече Таравари

  Локални избори 2021пред 23 часа

  Бејта заедно со Нуредини и Бочварски во посета на Циглана

  Локални избори 2021пред 1 ден

  Поддршка на кандидатите на БЕСА во вториот круг, повикаа од Алијанса за Албанците

  Гостиварпред 1 ден

  Надеж-Кандидатите за градоначалник ја поддржуваат Декларацијата за лицата со попречености

  Вестипред 1 недела

  КК Гостивар денеска му гостува на МЗТ 2 во Скопје

  Гостиварпред 2 дена

  МВР официјално за несреќата кај Ласкарци во која загина жител на Чегране

  Гостиварпред 1 недела

  Гостиварци се мобилизираат за помош на семејството на малата Лена

  Локални избори 2021пред 2 дена

  Ова се избраните членови на идниот Совет на Општина Врапчиште

  Гостиварпред 2 недели

  Пофалница и награда за Тамара од Гостивар, како еден од најдобрите дипломци на УКИМ

  Гостиварпред 1 недела

  DAVA Гостивар ќе ја реновира куќата и ќе ги покрие потребите на загрозеното семејство

  Локални избори 2021пред 2 недели

  Бејта: За само 100 дена Гостивар ќе биде чиста општина, еве ги првите 24 проекти

  Гостиварпред 2 недели

  Во дел од Гостивар денес ќе нема струја неколку часа

  Гостиварпред 4 дена

  Д-р Угриновски во Гостивар: „Кој еднаш отишол на планина, секогаш ќе ѝ се враќа“

  Локални избори 2021пред 2 недели

  Проект за модерен и инклузивен плоштад во Гостивар презентира АА/А

  Македонијапред 2 недели

  Здравствените власти не очекуваат нов силен ковид бран, наскоро во кафуле само со 2 дози вакцина

  Локални избори 2021пред 3 дена

  Официјално: Еве кој ќе седне на советничките столчиња во Општина Гостивар

  Гостиварпред 1 недела

  Полицајци во Гостивар пукале во воздух за да смират тепачка и напад

  Локални избори 2021пред 3 недели

  Униите на жени на ВМРО-ДПМНЕ и АА во Гостивар заедно на марш „Напред розово!“

  Спортпред 2 месеци

  КК Гостивар започна со подготовките за новата сезона

  Спортпред 5 месеци

  ФОТО ВЕСТ: Македонија тргна за Букурешт на EURO 2020

  Гостиварпред 5 месеци

  Етно вешта жена во гостиварско Зубовце – старински специјалитети, чист воздух и дружење

  Гостиварпред 5 месеци

  Повторно протест во Гостивар: Хартиените учебници да останат основно средство за учење!

  Гостиварпред 5 месеци

  Протест во Гостивар: „Нема да дозволиме експерименти врз нашите деца“

  Гостиварпред 6 месеци

  Паркот во Гостивар ќе добие нов лик и социјално инклузивен дел (фото)

  Гостиварпред 8 месеци

  На поларно време и снег Гостивар маршираше во чест на жртвите во автобуската несреќа

  Гостиварпред 9 месеци

  Како се прославуваше Водици во Гостивар од 2016 до 2020 година (галерија)

  Спортпред 1 година

  На Градскиот стадион во Гостивар: ФК Гостивар – ФК Вардар Форино 1:0 (фото)

  Спортпред 1 година

  На Градскиот стадион во Гостивар: Вардар Форино – Вардар Скопје (8:9)

  Гостиварпред 1 година

  ПРОТЕСТ – Русино е смрт! Белите дробови ни се црни! Сакаме цвеќе, не сакаме депонија!

  Спортпред 1 година

  Кошаркарскиот клуб Гостивар започна со подготовките за сезоната 2020/2021

  Отворени работни места во Полог:

  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена

  error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!