fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Брат и сестра од Гостивар пријавени за физички напад, приведени на улица во полициски час

Објавено

на

Ноќеска дваесетина минути по полноќ, 32 годишниот Р.Ф. од Гостивар во СВР Тетово пријавил дека во неговиот дом во Гостивар бил физички нападнат од 39 годишниот Р.Б. и неговата сестра Р.Б. на возраст од 48 години, поради семејни недоразбирања.

Двајцата пријавени околу 23 часот и 50 минути на улица „Илинденска“ во Гостивар се лишени од слобода и по расчистување и документирање на случајот ќе им бидат изготвени поднесоци, соопшти полицијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!