Поврзи се со нас

Гостивар

Брзото возење број 1 причина за несреќи, акциите на полицијата продолжуваат

Објавено

на

На подрачјето на СВР Тетово вчера (18 август) од 16 до 22 часот спроведена е уште една од серијата акциски контроли за брзина, во која биле откриени и санкционирани вкупно 37 возила, односно возачи (Тетово-33 и Гостивар-4) кои ја пречекориле максимално дозволената брзина.

„Три возила се движеле со над 70 километри повеќе од пропишаната брзина, едно возило ја пречекорило брзината за над 50 километри на час и така натаму. При контролата, исто така, биле санкционирани и 15 возила кои ја пречекориле брзината во населено место, а санкциониран бил и 1 друг вид сообраќаен прекршок.“, соопшти полицијата
СВР Тетово повторно апелира до возачите да ја почитуваат поставената сообраќајна сигнализација на патиштата и улиците која се однесува на дозволената брзина на движење и да не возат пребрзо. Зашто, токму пребрзото возење и годинава е најчестата брзина за случување сообраќајни несреќи на ова подрачје и пред се за оние со најтешки последици. Ова, дотолку повеќе што на подрачјето и натаму е присутна зголемена фрекфенција на возила, посебно за викендите.

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Гости: Анета Ќироска и Ема Нешковска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 2 недели

Храбра во борбата со рак, Рената од Гостивар споделува за голготата, болката, сомнежите, надежта…

Гостиварпред 3 недели

Несреќа во Гостивар: Со „бмв“ удрил во пешак, па во ограда и куќа

Гостиварпред 4 недели

Во Гостивар отворена работилница за бесплатна поправка на стари предмети-Помалку отпад, развој на занаетчиството

Гостиварпред 3 недели

Маврови Анови: Со црева краделе гориво од службени возила

Гостиварпред 3 недели

На гостиварска патарина уапсени машко и женско лице за киднапирање

Гостиварпред 2 недели

Пријави за четири физички и едно правно лице за легализација на дивоградба во Општина Маврово и Ростуше

Гостиварпред 2 недели

Страотен случај во Гостивар: Мајка го оставила седуммесечното бебе само во куќа речиси дехидрирано

Гостиварпред 3 недели

Пукна над гостиварска Горна Бањица-Старт на градежните работи на Коридорот 8

Гостиварпред 4 недели

Убава можност за музичко уживање во Гостивар: Концерт на Влатко Стефановски Трио, влезот е бесплатен

Гостиварпред 4 недели

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 1 месец

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 2 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 2 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 2 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 2 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 2 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 3 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 4 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Промотивно видео

АНКЕТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена