Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!Еден ден со..

ЕДЕН ДЕН СО: Ренато Димитриевски – Бато, капитен на КК Гостивар

“Да гледа НБА во живо – желба од детството”    Утрински ритуали и навики Утрински ритуали немам, она што внимавам од сабајле е да имам богат доручек бидејќи појадокот е најважиот оброк во денот. Потоа следуваат стандардните подготовки за тренигот ...

Прочитај повеќе »

ЕДЕН ДЕН СО: Сарита Селмани, кореограф

„Ќеифот и забавата се многу сериозна работа!“ Кои се твоите утрински ритуали и навики? Утрото за мене е најубавиот дел од денот. Наутро се подготвувам ментално,емоционално и духовно за поефикасно и поенергично да ги извршувам моите физички активности во работниот ...

Прочитај повеќе »

ЕДЕН ДЕН СО: Јордан Џејмс Ивановски, пејач

Музиката и фудбалот во крвта – ќеркичката го диктира секојдневното темпо   Утрински ритуали и навики Ги има премалку. Во суштина, големата шоља со кафе која што ме чека на масата како и чепкањето по музички, комични и спортски портали ...

Прочитај повеќе »

Еден ден со: Џезаир Реџепи – конзерватор, уметник

Неуморен творец со динамично секојдневие во очекување на принова    Утрински ритуали и навики Главно моите утрински ритуали не се разликуват од сите други што се во работен однос. Се разбира, раните утринските обврски се подготовка за на работа, пристигнување ...

Прочитај повеќе »

Еден ден со: Владимир Николоски, адвокат

Работно во канцеларија и суд, во слободно време со пиво или спорт   Утрински ритуали и навики Се будам секој работен ден во 7 и 30 часот, некои посебни утрински ритуали додека сум дома немам. Преферирам како превозно средство во ...

Прочитај повеќе »