Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!Писма

ПИСМА: Граѓани реагираат – децата играат покрај куп ѓубре

Читател ни испрати фотографии од расфрлан смет во близина на детско игралиште кај автобуската станица. „Греота е за децата да играат во ваква нехигиена и хаос. Забележавме дека дојде камион и го испразни ѓубрето од контејнерите, но тоа што е ...

Прочитај повеќе »

ПИСМА: Се пали ѓубре на секој чекор, никој не презема ништо

Овој пат во рубриката Писма, преку која им даваме можност на читателите да искажат свое мислење, став, реакција за локални состојби и проблеми, пренесуваме порака од Владимир Наумоски од Гостивар. Тој алармира на зачестена појава на палење на отпад и ...

Прочитај повеќе »

ПИСМА: „Се претерува со гласна музика во локали во стариот трговски – Неподносливо е“

Во рубриката ПИСМА денес пренесуваме реакција на група граѓани на Гостивар кои живеат во околината на стариот трговски центар Јавор. Тие се жалат на прегласна музика и галама од локалите во трговскиот и ги повикуваат надлежните да преземат мерки. „Ние ...

Прочитај повеќе »

ПИСМА: Жители на Зубовце реагираат дека се без вода среде лето

До нашата редакција се обратија жители на село Зубовце со реакција дека веќе три дена се без вода. Проблем кој се јавува преку цела година, посебно во летниот период. Со надеж дека информацијата ќе стигне до некој од надлежните и ...

Прочитај повеќе »

ПИСМА: Кучиња скитници низ гостиварските улици

Граѓаните на Гостивар реагираат на опасност од големиот број бездомни кучиња по улиците на градот. Читателка ни испрати фотографија направена вчеравечер околу 20 часот, на која се гледа група кучиња скитници во уличка близу Саат кулата.

Прочитај повеќе »

ПИСМА: Глетка од Малеарди

Граѓани од населбата Малеарди реагираат на преполни контејнери, расфрлан отпад и непријатна миризба која се шири наоколу. Фотографиите кои ни ги испрати наш читател се направени денес попладне, околу 17 часот, кај зградите близу муслиманските гробишта.

Прочитај повеќе »

ПИСМА: Преполни контејнери и расфрлано ѓубре

Читателка на Gostivarpress.mk ни испрати фотографии кои ги направила утрово од преполни контејнери и расфрлан отпад околу нив, кај преминот за зградите позади некогашна Стопанска банка во централното градско подрачје. Читателката ни пишува дека ова е честа глетка и дека ...

Прочитај повеќе »

ПИСМА: Читател реагира на пропусти со наплатата на паркинг

До нашата редакција стигна писмо од читател кој реагира на проблеми со зонското паркирање во Гостивар. Деан Лазарески кој се занимава со туризам и превоз на патници пишува дека во петокот (2 февруари) имал непријатно искуство поради нефункционалност на системот ...

Прочитај повеќе »
Close