Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!Забава

Знаете ли зошто слоновите имаат големи уши?

Слоновите се најголемите копнени животни во светот. Она што е најзабележливо кај нив е нивната сурла која им користи за мирис, копање и комуникација со другите слонови, покрај неизбежното земање на храна и вода, а потоа и нивните уши. Знаеме ...

Прочитај повеќе »

Пица ресторан ПРОНТО ве кани на специјалитети на скара на ќумур

За одмор од градска гужва и секојдневните обврски, пица ресторан Пронто ве кани да уживате во мир, пријатна атмосфера и неодоливата отворена скара на ќумур. „Искористете го викендот и прекрасното време да ги вкусите нашите специјалитети подготвени на уникатен начин, ...

Прочитај повеќе »

Оцетот е многу покорисен од тоа што знаеме

Освен неговата главна улога – додаток во салатите, супа, маринада и др. Оцетот може да се употреби на многу други начини кои секојдневно ќе ви бидат од корист. При миење на косата, откако ќе ја исплакнете од шампонот, измијте ја ...

Прочитај повеќе »

Популарното „Фиќо“ наполни 63 години

Заљубеници во легендарното фиатово, а потоа и заставино Фиќо, викендов се собраа во Сараево на Фиќо фест да го прослават 63 роденден на нивниот миленик на четири тркала. Автомобилот првпат е претставен на авто саемот во Женева 1955. Почнал да ...

Прочитај повеќе »

Да ти е мерак мајстор да викнеш.. (видео)

Знаеме дека сите мајстори се љубители на добра песна, посебно кога лесно оди работата сакаат да си свиркаат или потпевнуваат. Но, не секој мајстор пее иста песна, нашиот покрај тоа што добро поставува плочки има и посебен репертоар. Да ти е ...

Прочитај повеќе »

Kако да испеглате кошула за 90 секунди

Доцните на работа, а заборавивте да ја испеглате кошулата која сакавте да ја облечете? Со неколку совети од Џим Мур можете да ја испеглате кошулата за само 90 секунди. Наместете ја масата за пеглање, спремете прскалка со вода, а пеглата ...

Прочитај повеќе »

Се отвори „City Donuts & Caffee“ – Мал рај за сладокусците во Гостивар

Најубава новост за сите оние кои обожаваат крофни со најразлични филови и во најоригинални вкусни варијанти. Вчера во Гостивар се отвори ново слатко катче „City Donuts & Caffee“, вистински мал рај за сладокусците. Овде можете да ги најдете крофните од ...

Прочитај повеќе »

Биткоинот го помина прагот од 8.000 долари

Биткоинот, најпознатата светска криптовалута денеска за првпат во последните два месеци го премина прагот од 8.000 долари. Поради се поголемиот институционален интерес за криптовалутите. Биткоинот скокна на 8.130 долари на луксембуршката берза Bitstamp, што е највисоко ниво од 22 мај, ...

Прочитај повеќе »
Close