Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!Забава

Купи повеќе, добиј повеќе! – SPORT VISION

Од 25.12.17 до 15.01.18 во сите мултибренд продавници на Sport Vision имате можност за комбинација на актуелни попусти и специјален дополнителен попуст. Добијте дополнителен попуст од 10% за еден купен производ, 20% за два купени и 30% за купување на ...

Прочитај повеќе »

Mriya Resort & Spa најдоброто одморалиште во 2017 година

Mriya Resort & Spa, хотелски комплекс со пет ѕвездички на Крим, прогласен е за најдобро одморалиште во 2017 година од страна на World Travel Awards. Mriya Resort & Spa претходно освои бројни европски награди, но никогаш меѓународна награда. Оваа година ...

Прочитај повеќе »

SPORT VISION: Трчање во зимски услови без пречки – NIKE AIR ZOOM PEGASUS 34 SHIELD

За време на зимскиот период се одржуваат помалку трки, но тоа е идеално време за тркачите да се подготват за следната сезона. Посебно дизајнираната колекција Nike Air Zoom Pegasus 34 Shield ги одушеви тркачите ширум светот, бидејќи на квалитетен и ...

Прочитај повеќе »

Верувале или не?!

Претседателот на Мауританија, Мухамед Оулд Абдел Азис го следел натпреварот помеѓу Теврагх Зејна и Ксара. Во 63 минута при резултат 1:1 му наредил на судијата да го прекине мечот и екипите веднаш да шутираат пенали. Со објаснување дека натпреварот бил ...

Прочитај повеќе »