Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!Забава

Денес започнува “Саем за мебел 2017”

Од 21-ри до 26-ми март на Скопски саем ќе се одржи меѓународниот саем за мебел, кој оваа година го одбележува своето 43. годишно постоење. Меѓународен саем на мебел, опрема за домаќинства и јавни објекти, репроматеријали и машини за индустријата на ...

Прочитај повеќе »

Почина Чак Бери, пионер на рокенролот

  Легендата на рокенрол музиката, Чак Бери, почина на 90 годишна возраст. Популарниот музичар бил најден без знаци на живот, во саботата попладне, во својот дом во Сент Чарлс, Мисури, САД. Бери е добитник на Греми награда за животно дело ...

Прочитај повеќе »

Се вика Бин…Мистер Бин

 Добро познатиот лик кој секогаш знае да не насмее, Мистер Бин, се родил на универзитетот во Оксфорд. Британскиот актер Роуан Аткинсон, за својата магистратура, требало да направи скеч во театарот. Додека стоел пред огледало и правел чудни изрази со лицето, ...

Прочитај повеќе »

Верувале или не ?!

Љубиша Прелетачевиќ – Бели. Официјално кандидат за претседател на Србија. Кампањата му е под мотото: “Сиротиња узврача ударац”. За себе вели дека не е ништо друго, туку типичен српски политичар: гласен, нечесен и неискрен.    

Прочитај повеќе »

Верувале или не ?!

Кралот на Саудиска Арабија Селман бин Абдул Азиз Ал-Сауд во неделата пристигна во посета на Јапан со 10 авиони и 500 тони багаж. Ангажирани се 500 лимузини, за својата делегација резервирал 1200 соби.  

Прочитај повеќе »

Верувале или не ?!

Хирургот Д-р Релига и неговиот асистент (десно на сликата) после 23 часовна операција. Првата и успешна трансплатација на срце во Полска, пациентот го надживеал докторот.

Прочитај повеќе »

Верувале или не?!

Дваесет и шест годишниот Лука Стрикагноли е пример дека секогаш се може повеќе и подобро. Младиот талентиран гитарист негува оригинален стил и неконвенционални комбинации на свирење, кои не можат да ве остават рамнодушни.  

Прочитај повеќе »