Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!Понуда Check In

Отворен ден на КК Гостивар за упис на нови членови во младинската школа

„Биди и ти КК Гостивар“ е мотото под кое кошаркарскиот клуб Гостивар, најави отворен ден за запишување на членови во Младинската школа на КК Гостивар. Во вторник 27.08.2019, од 12 часот, во спортската сала Младост, КК Гостивар организира отворен ден ...

Прочитај повеќе »

Натпревар на сезоната за гостиварци: КК Гостивар – МЗТ Скопје, вторник, 18 часот

После 48 часа пауза во вторник, во Младост, се игра вториот натпревар од полуфиналната пресметка помеѓу КК Гостивар и МЗТ Скопје. „Штрковите“ го добија првиот дуел во Скопје и имаат 1-0 во серијата, подобар од пет. За Гостивар слободно може ...

Прочитај повеќе »

Роденденска викенд акција во Монтенегро маркети од 17 до 19 мај

По повод триесет и едно годишнината од отворањето на првиот Монтенгеро маркет во Гостивар, сега од најголемиот ланец на маркети во овој град, подготвија роденденска викенд акција со екстра намалени цени која ќе трае од 17 до 19 мај, во ...

Прочитај повеќе »

Pella Restaurant – Гостивар доби престолнина на храната

Вчеравечер во Гостивар се отвори Pella Restaurant, со што Гостивар и регионот добија место каде гостите може да се чувстуваат КРАЛСКИ. Она по што Pella се издвојува од повеќето други ресторани е ентериерот, оригиналната гастрономска понуда и професионалната услуга. Pella ...

Прочитај повеќе »

„УНИБанка” одбележа 15 години во Гостивар

„УНИБанка” го прослави 15-годишниот јубилеј на својата експозитура во Гостивар, со елегантен коктел во ресторанот „Мон Блан”. На настанот присуствуваа над 100 клиенти, партнери и пријатели на банката од градот и од регионот. Домаќинот на настанот, раководителот на експозитурата Гостивар ...

Прочитај повеќе »

Утре бесплатни прегледи на Систина Офталмологија во Врапчиште

Очната ординација „Систина Офталмологија“ Гостивар, утре (вторник, 16 април) организира бесплатно мерење на очен притисок и мерење на шеќер во Врапчиште. Мерењата ќе ги прави очен доктор, со својот тим од „Систина Офталмологија“ Гостивар. Прегледите ќе се одвиваат во основно ...

Прочитај повеќе »

Купувај и добиj! – Нова наградна игра на МОНТЕНЕГРО Маркети

МОНТЕНЕГРО не престанува позитивно да ги изненадува своите купувачи! Денес официјално започна големата наградна игра на МОНТЕНЕГРО Маркети: „КУПУВАЈ И ДОБИЈ СО МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ“. Наградната игра ќе трае до 8 јули 2019 година, за кога е закажано главното извлекување. Како ...

Прочитај повеќе »

МОНТЕНЕГРО Маркети со ново изненадување за купувачите

Монтенегро маркетите во Гостивар, за свиоите купувачи воведуваат нова акција со најниски цени во градот, екстра ниски цени наречена „СУПЕР СРЕДА“. Како кажува самиот наслов на акцијата, секоја среда купувачите ќе имаат одлична можност да изберат голем број на производи ...

Прочитај повеќе »

Предновогодишното лудило веќе „тресе“ во Royal Garden

Предновогодишното лудило веќе е започнато за гостиварци. Неколку дена наназад во Royal Garden на големо се испраќа оваа 2018 година со одлични афтер ворк забави. Како приближува новата 2019 така се повеќе „тресе“ предновогодишната програма која е префинето избрана за ...

Прочитај повеќе »