Понуда Check In

„Горан Пандев камп 2018“ – Можност за сите млади фудбалски таленти

Академија Пандев, со цел унапредување и развивање на младите фудбалски таленти организира Летен фудбалски камп „Горан Пандев“ 2018. Оваа можност ја имаат и талентите од Гостивар и регионот со отварањето на фудбалските школи Академија Пандев. Младите фудбалерчиња ќе бидат ставени ...

Прочитај повеќе »

МОНТЕНЕГРО прославува 30 години јублеј – во сабота попусти за сите потрошувачи

Монтенегро е една од ретките македонски компании кои можат да се пофалат со долгогодишна семејна традиција, квалитет, посветеност и иновативност која трае речиси повеќе од 55 години, од кои 30 години на македонско тло. Монтенегро е компанија која се состои ...

Прочитај повеќе »

„AVVA Menswear Скопје“ -20% попуст во пресрет на матурските вечери

Во пресрет на матурските вечери, AVVA Скопје Ве изненадува со -20% попуст! Блескајте на матурската вечер, бидете модерни и самоуверени со новата колекција на AVVA Скопје. Среќно матуранти! За сите урбани мажи со префинет стил. Време е да го одберете Вашиот аутфит ...

Прочитај повеќе »

Премиера на „Бикини Мун“ на Манчевски во Гостивар

Убава вест за љубителите на филмската уметност. Најновиот игран филм на Милчо Манчевски, „Бикини Мун“ утревечер премиерно ќе биде прикажан во Центарот за кулутра АСНОМ во Гостивар. Филмот е снимен во Њујорк, и е копродукција меѓу САД, Германија и Канада. ...

Прочитај повеќе »

Од утре започнува Саем на книгата 2018

Од утре до 9 мај, во ВИП арената Борис Трајковски ќе се одржи 30-тиот Саем на книгата 2018. Меѓународниот Саем на книгата е значајна културна манифестација која ги обединува издавачите од Република Македонија и од регионот. На овогодинешниот Саем на книгата 2018, како ...

Прочитај повеќе »

Концерт: Каролина го носи „Извор“ во Гостивар!

Македонската поп-дива Каролина Гочева, во рамки на промотивната турнеја на новиот албум „Извор“ ќе одржи концерт во Гостивар. Гостиварци ќе може да уживаат во нејзиниот прекрасен глас на 24-ти април (вторник) во Центарот за култура, со почеток во 20 часот. ...

Прочитај повеќе »

Велигденска вечер во Мекиците од Стража

Во пресрет на големиот празник Велигден, Мекиците од Стража подготвија неодолива празнична понуда за незаборавни мигови со вашите блиски. Велигденската забава во сабота навечер се случува токму во вашиот омилен локал, а за добра атмосфера и уживање до раните утрински ...

Прочитај повеќе »

WHITE SENSATION забава во Гостивар – Големо отворање на MASSIVA NIGHT CLUB

Познатиот MASSIVA NIGHT CLUB го враќа сјајот и уникатноста во ноќниот живот на Гостивар. Дискотеката која има капацитет за 450 гости е комплетно реновирана и со нов организациски тим. Новиот менаџмент најави спектакуларно реотворање на клубот, кој ќе стане центар ...

Прочитај повеќе »