Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!Понуда Check In

Black Friday зделки и во Гостивар! – Сите попусти на едно место

Black Friday шопинг лудилото го зафаќа и Гостивар. На нашата објава за “Black Friday deals” се јавија неколку компании кои подготвија несекојдневни услови и атрактивни попусти за потрошувачите. МОНТЕНЕГРО HOME CENTER: Попуст од -20% на секоја сметка (24.11.2017). LIGHT ELECTRIC ...

Прочитај повеќе »

Black Friday распродажби во Гостивар?

Црн петок (Black Friday) e најголемиот и најпознатиот ден за шопинг во историјата на нашата планета. Единственото значење на  последниот петок во ноември е шопинг манијата кога се случуваат големите попусти и можноста секој да може да го купи она ...

Прочитај повеќе »

Големо реотворање – Sport Vision Тетово!

Sport Vision продавницата во Палма Мол Тетово добива нов изглед и проширување на изложбениот простор. Денес, 16. ноември Sport Vision со задоволство Ве поканува Вас и Вашето семејство заедно да го прославиме реотворањето на Sport Vision Тетово во нов проширен ...

Прочитај повеќе »

МОНТЕНЕГРО најавува “Chocolate Festival 2017”

И оваа година Монтенегро го носи чоколадното царство во Гостивар. Следуваат денови на слатки задоволства, неодоливи чоколадни вкусови и многу забава. Третиот по ред “Чоколаден Фестивал” ќе се одржува од 9-ти до 12-ти ноември во Мега Маркетот Монтенегро. Најавите за ...

Прочитај повеќе »

Денес започнува Меѓународниот саем ТЕХНОМА 2017 во Скопје

Од 25. до 29. октомври, ќе се одвива Меѓународниот саем ТЕХНОМА 2017 кој веќе 43 години претставува успешен деловен настан специјализиран за прeтстaвницитe нa гoлeмитe, средните и малите дoмaшни и стрaнски прoизвoдитeли вo oблaстa нa мeтaлургиjaтa, eлeктрoтeхникaтa, енергетиката, нeмeтaлитe, грaдeжништвoтo, ...

Прочитај повеќе »

(видео): Овој викенд Галичка свадба 2017

Традиционалната манифестација, која секоја година собира илјадници посетители од земјава и странство – Галичка свадба, ќе се одржи престојниот викенд на 15 и 16 јули. Во живописниот Галичник на планината Бистра, посетителите ќе имаат можност да бидат сведоци на автентични ...

Прочитај повеќе »

“SPORT VISION” доаѓа во Гостивар – Голема распродажба!

Од 21 (среда) до 24 јуни (сабота) Sport Vision Ве поканува на ГОЛЕМА РАСПРОДАЖБА во Гостивар, на адреса ул. ЈНА бр. 286 (Дебарска улица – Апаш Маало) поранешен кафе бар „Маја“. На изложбен простор, повеќе од 350м2 кој Sport Vision ...

Прочитај повеќе »

Денес започнува “Саем за мебел 2017”

Од 21-ри до 26-ми март на Скопски саем ќе се одржи меѓународниот саем за мебел, кој оваа година го одбележува своето 43. годишно постоење. Меѓународен саем на мебел, опрема за домаќинства и јавни објекти, репроматеријали и машини за индустријата на ...

Прочитај повеќе »