Поврзи се со нас

Спорт

Чаир 2030 – КК Гостивар вечерва од 21 часот

Објавено

на

Викендов се игра колото број 19, од Првата македонска кошаркарска лига. Екипата на КК Гостивар од 21 часот му гостува на Чаир 2030 во Скопје.

За Чаир 2030 ове е деби сезона во најсилното кошаркарско натпреварување во земјава. Грчевито се борат за излез од „црвената зона“ која со сигурност две екипи ќе испрати во Втората лига. Во досегашниот дел од сезоната успеаа да запишат 5 победи и 13 порази. Чаирчани пред 10 дена на домашен го совладаа второпласираниот Пелистер, што потврдува дека воопшто не се лесен противник.

Гостиварци судбината ја имаат во свои раце, на делба се на 3. позиција на табелата со екипата на ТФТ Скопје. До почетокот на завршниот плеј-оф остануваат уште четири кола, во кои екипата на КК Гостивар е фаворит на хартија во сите дуели до крајот на регуларниот дел од првенството. Во првиот меѓусебен дуел на овие две екипи во есенскиот дел, славеше КК Гостивар со резултат 86-68.

Дуелот се игра во „Шабан Трстена“ во Чаир, во живо може да го следите ТУКА.

Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 недела

Курсна листа на НБРМ и приватните менувачници во Гостивар

Македонијапред 2 недели

Најнова одлука: Од утре промената на возачките, сообраќајните и патните листови ќе бидат без надоместок

Македонијапред 4 недели

Ќе се доделуваат ваучери за инвертери, огласот утре

Што, како, каде?!пред 4 недели

Гаражна распродажба во РАМСТОР: Огромни попусти до 70% на шопинг до 11ти Февруари!

Македонијапред 3 недели

Граѓаните затекнати во странство по 12 февруари со стари пасоши, ќе можат да се вратат со патен лист

Гостиварпред 3 недели

Таравари: Куршумот најден пред мојот дом е со јасна заканувачка мафијашка порака

Гостиварпред 2 недели

Велјаноски: Одлуката за вработување во гостиварската болница е противзаконска, прекршителите да бидат повикани на одговорност

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар можни прекини на водата и намален притисок поради пуштање во употреба на нов резервоар

Гостиварпред 3 недели

Пред влезната врата од куќата на Таравари оставен куршум

Гостиварпред 1 месец

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 2 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 3 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 3 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 6 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 6 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 7 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 7 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 7 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Огласи за вработување:

- Клуб Спорт 77
- Млекара Маврово с.Ижиште
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена