Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Четири лица, меѓу кои и малолетници задржани во ПС Гостивар поради марихуана

Гостиварската полиција вчера лишила од слобода четири лица, откако во авотмобилот во кој се возеле била пронајдена марихуана.

Вчера (17 април) околу 13 часот и 50 минути, во гостиварското село Топлица, било запрено возило „БМВ“ со гостиварски регистарски таблици, што го управувал 22 годишник од Топлица, а во кое се  наоѓале уште три лица на возраст од 20, 16 и 17 години, сите од истото село.

„При преглед на возилото, пронајдена е марихуана. Четворицата се лишени од слобода и задржани во Полициската станица Гостивар. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.“, извести Секторот за внатрешни работи.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!