Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

  • Дата: 11/03/2018

Четири златни и два бронзени медали за гостиварските ММА борци од “Protector-Dolcino fight club”

На денешниот државен ММА турнир, кој се одржа во спортскиот центар Борис Трајковски во Скопје, одличен настап имаа гостиварските ММА борци од Протектор-Долчино ММА фајт клубот. На турнирот поддржан од Кик бокс федерацијата на Македонија гостиварци настапија со шест натпреварувачи и освоија исто толку медали, 4 златни и 2 бронзени во различни категории.

Злато во Гостивар донесоа: Арбин Селмани (77кг), Давор Серафимоски (60кг), Арлинд Алили (71кг) и Адо Лимани (43кг). Бронзен медал освоија: Томислав Белиќ (84кг) и Никола Брајковски (60кг).

 

Оставете коментар

Вашата Емаил адреса нема да биде објавена.Задолжителните полиња се означени *

*