Поврзи се со нас

Гостивар

Четворица повредени во несреќа на патот Кичево-Гостивар

Објавено

на

Вчера (7 март) во 19 часот и 10 минути во СВР Тетово пријавено е дека на магистралниот пат Кичево – Гостивар, во близина на Сретковски мост, се случила сообраќајна несреќа во која учествувале две патнички моторни возила: „ауди“ со гостиварски регоистарски ознаки управувано од 38-годишниот гостиварец В.Ќ. и „сузуки свифт“ со струшки ознаки, што го управувал 53-годишниот стружанец Р.Х.

„Во несреќата,  М.Ќ.(63), сопатничка во „аудито“, задобила тешки, а двајцата возачи и малолетен сопатник, од „аудито“, телесни повреди, констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, каде биле пренесени за укажување на лекарска помош. На местото на несреќата увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.“, информира СВР.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 недела

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 5 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 4 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување:

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Katër persona janë lënduar në një aksident në rrugën Kërçovë-Gostivar

Објавено

на

Dje (07 mars) në ora 19:10 në SPB Tetovë është raportuar se në magjistralen Kërçovë – Gostivar, afër urës së Sretkovskit, ka ndodhur një aksident trafiku në të cilin kanë marrë pjesë dy vetura të pasagjerëve: “Audi” me targa të Gostivarit të drejtuara nga një gostivaras 38-vjeçar V.Gj. dhe “Suzuki Svift” me targa të Strugës, e drejtuar nga 53-vjeçari strugan R.H.

“Në aksident lëndime të rënda ka pësuar M.G. (63), pasagjer në “audin”, ndërsa lëndime trupore kanë pësuar dy vozitës dhe një pasagjer i mitur në “audin”, të konstatuara në Spitalin e Përgjithshëm të Gostivarit “Ferid Murad”, ku ata janë transferuar që t’ju ofrohet ndihmë mjekësore. Në vendin e aksidentit është bërë mbikqyrje nga ekipi i Sektorit të Punëve të Brendshme të Gostivarit”, njofton SPB.

Популарно изминативе 100 дена