Поврзи се со нас

Гостивар

Чистење на спомен обележјата во Маврово-Ростуше во пресрет на 11 Октомври

Објавено

на

Општина Маврово и Ростуше по повод претстојниот празник 11 Октомври, Денот на народното востание, спроведе акција за чистење на спомениците од НОБ.

„Вработените во чест и со голема почит кон загинатите борци, народни херои и дејци и на сите што ги дале своите животи во НОБ и револуцијата, ги исчистија и хортикултурно уредија сите спомен обележја од НОБ, кои се наоѓаат на територијата на општината. 11 Октомври е важен меѓник во борбата за независност, суверенитет, самостојност и слобода на Република Северна Македонија.“, наведуваат од општината.

 

Сподели ја веста:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 3 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 7 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 8 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена