Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

  • Дата: 13/03/2018

Чудотворен напиток за „добро утро“

Во период кога кружат голем број вируси и инфекции и здравјето е на удар, добро е да преземаат мерки за подигнување на имунитетот. Многу е важно како го почнувате денот и што наутро внесувате во вашиот организам. Поголемиот дел до нас најпрво се фаќаат за кафето, иако е јасно дека тоа е грешка. За промена пробајте го овој напиток, полн со витамини и благотворни дејства.

Ви треба:

голема чаша вода

сок од половина лимон

мала лажица јаболков оцет

мала лажица мед

мало парче ѓумбир

прстофат цимет или куркума

Ѓумбирот се прелева со зовриената вода, се додават другите состојки и се остава да се излади. Потоа се прецедува и може да се пие.

Освен што е одличен за имунитетот, овој напиток помага и за регулирање на шеќерот во крвта како и за подобар метаболизам.

 

Оставете коментар

Вашата Емаил адреса нема да биде објавена.Задолжителните полиња се означени *

*