fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

Од полноќ нови цени на горивата

Објавено

на

Регулаторната комисија за енергетика денес донесе одлука за нови цени на горивата. Бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се зголемуваат за 0,50 денари/литар, цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, не се менува.

ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе се продава за 67,5 денари за литар, ЕУРОСУПЕР БС-98 за 69 денари за литар, ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) ќе чини 58,50 денари, а Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), 58 денари за литар.

Новите цени на нафтените деривати ќе стапат на сила од полноќ.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!