fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Црвениот Крст во Гостивар подели донации на граѓани и во болницата

Објавено

на

Општинската организација на Црвениот Крст во Гостивар деновиве спроведе повеќе активности за дистрибуција на донации обезбедени од страна на Турската Црвена Полумесечина.

Волонтерите поделија хуманитарна помош составена од 30 хигиенски пакети на семејства во социјален ризик и лица погодени од ковид пандемија. За ковид одделенијата во општата болница „Д-р Ферид Мурад“, пак беа доставени 20 хигиенски пакети и две детски инвалидски колички.

Освен тоа, во рамките на имплементација на проектот „Подобрување на социјализацијата на деца и млади со посебни потреби“ , поддржан од Комерцијална Банка, волонтерите на организацијата заедно со децата и вработените во Дневниот центар Гостивар, по повод Велигденските празници организираа креативна активност бојадисување на јајца.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!