Поврзи се со нас

Гостивар

ЦУК: Патиштата во Гостивар проодни, во неколку села нема струја

Објавено

на

Центарот за управување со кризи информираше дека во регион на Гостивар сите патни правци се чисти и проодни освен патните правци за селата Симница, Митровикрсти и Жировница каде во моментот се интервенира. Забрана за движење на тешки товарни возила на патните правци Гостивар – крак Маврово.

„Без електрична енергија се селата Церово, Ново село, Волковија, Врбјани, Пожаране, Падалиште, Беловиште, Страјане, Трново, Печково, Митровикрсти и Горно и Долно Јеловце. Екипите на ЕВН работат на отстранување на проблемите.  Во општина Маврово – Ростуше патот кон Лазарополе е тешко прооден и во моментот се работи на негово чистење.“, известува ЦУК.

 

Сподели ја веста:

Претседателски избори

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 недели

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 1 месец

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 3 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 4 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 4 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 4 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 8 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 8 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 9 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

АНКЕТА:

Дали ќе гласате на претстојните ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ и ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2024?
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена