Поврзи се со нас

Гостивар

Децата каратисти кои освоија медали на државното првенство на прием во Општина Гостивар

Објавено

на

  • Shqip

Каратистите кои постигнаа успеси на неодамнешното Државно карате првенство за кадети, јуниори и У-21 , што се одржа во Гостивар, денес беа на прием во општината, во кабинетот на градоначалникот Арбен Таравари. Децата, членови на карате клубот „Асиарт“ на првенството освоија 5 златни и 7 бронзени медали.

„Сакам да му се заблагодарам на градоначалникот за денешниот прием, ова е голем мотив и стимул за децата, кога првиот човек на градот покажува дека го цени нивниот труд и работа. Многу сум задоволен од сите деца што беа дел од првенството кое се одржа во Гостивар и беше едно од најдобро организираните до сега.“, изјави тренерот на клубот, Берат Јакупи.

Градоначалникот им го честиташе успехот на децата кој, како што рече, е успех за цел Гостивар.

„Чест и задоволство ми е што младите каратисти се денес мои гости. За Гостивар, како општина овој успех е огромен. Човекот кој ги води Берај Јакупи е докажан спортист и се надевам дека и натаму ќе го следат неговиот пример и ќе редат успеси“, истакна Таравари.

Каратистите кои освоија медали на државното првенството, добиваат можност да станат дел од македонската карате репрезентација и да учествуваат на Балканското кое ќе се одржи во Босна и Херцеговина во јуни.

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Македонијапред 11 минути

МВР: 47 полициски службеници се повредени на вчерашниот протест

Македонијапред 17 минути

Зголемен интензитетот на сообраќај, нема подолги задржувања на границите

Занимливостипред 12 часа

Некои од најпознатите забранети места на Земјата

Гостиварпред 14 часа

Старата џамија во Равен ќе биде целосно обновена до крајот на 2023 година

Гостиварпред 16 часа

Гостиварец обвинет за телесна повреда, истепал жена со која бил во љубовна врска

Гостиварпред 17 часа

Во Гостивар 4 нови позитивни на корона, активни се 18 случаи

Гостиварпред 19 часа

ЈО: Обвинение за злоупотреба на службена положба во општина Маврово Ростуше

Гостиварпред 19 часа

Ласерска корекција на диоптрија сега за 400 еур од око

Гостиварпред 20 часа

Гостивар домаќин на Балканскиот куп во традиционално турско стрелаштво

Гостиварпред 22 часа

Србин и Мароканец приведени од гостиварската полиција

Вестипред 23 часа

Цената на струјата во ЕУ урива рекорди

Македонијапред 24 часа

Дополнителна субвенција од 5.760 денари за сите земјоделци со еден или повеќе хектари житни култури

Здравје и убавинапред 1 ден

Бананата помага за понизок крвен притисок

Гостиварпред 2 недели

Градскиот стадион во Гостивар добива нов современ лик

Гостиварпред 2 недели

Утре цел Гостивар и селата без струја неколку часа!

Гостиварпред 2 недели

Нов потфат на сопружниците Зендели од Гостивар, го искачија највисокиот врв во Иран

Гостиварпред 2 недели

Прекин на струјата утре во села и населби во Гостивар и Врапчиште

Гостиварпред 2 недели

Наградени математичари на прием кај градоначалникот Таравари

Гостиварпред 2 недели

Благодарница за скијачот Виктор Петков од Општина Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Изложба во Гостивар: Девојките често добиваат сексуално вознемирувачки пораки по интернет

Македонијапред 1 недела

За влез во ЕУ од 2023 година, задолжително ETIAS барање и 7 евра влезница

Македонијапред 2 недели

Деца од социјални семејства на бесплатен седумдневен летен одмор

Спортпред 2 недели

ФК Арсими од Чегране оствари историски пласман во 2МФЛ

Гостиварпред 2 недели

Дечиња од Гостивар другаруваа, се едуцираа и порачаа: Разликите не‘ зближуваат!

Што, како, каде?!пред 2 недели

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Македонијапред 2 недели

Исплата на јунските пензии од вторник

Гостиварпред 3 недели

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 1 месец

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 1 месец

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 2 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 2 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 2 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Спортпред 2 месеци

КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

Гостиварпред 2 месеци

Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

Гостиварпред 2 месеци

Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

Културапред 3 месеци

Успешен концерт во Гостивар на друштвото „Браќа Ѓиноски“ во чест на Велигден

Спортпред 3 месеци

2МФЛ: ФК Гостивар го шокираше Вардар совладувајќи го 2-1

Гостиарскипред 3 месеци

Во Гостивар се одржува „Вешта жена“: Уникатни трпези, забава и дружење

Гостиварпред 3 месеци

Гостиварското основно музичко училиште прослави патронат

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена