fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Децата со посебни потреби во посета на црквата „Пресвета Богородица“ во Гостивар

Објавено

на

Здружението на лица со посебни потреби „Заедно можеме“ од Гостивар, денеска по повод христијанските празници Бадник и Божиќ организираше дружење и посета на црквата „Пресвета Богородица“ во Гостивар.

На настанот кој помина во празнична атмосфера на децата од страна на здружението, црквата и хумани граѓани им беа поделени подароци, со честитики и убави желби за Новата година и божиќните празници.

Здружението „Заедно можеме“ на протопрезвитер-ставрофор Боге Богојески му додели благодарница за Гостиварското архијерејско намесништво-МПЦ за несебичната поддршка која ја пружаат на лицата со посебни потреби.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!