Поврзи се со нас

Гостивар

Дедо Мраз ги израдува децата кои се лекуваат на педијатрија во Гостивар

Објавено

на

Децата пациенти на педијатриското одделение во гостиварската болница „Д-р Ферид Мурад“ имаа пријатно предновогодишно изненадување. Малите пациенти ги посети Дедо Мраз и им подари новогодишни пакетчиња. Активноста ја организираше здружението “When in Trouble” од Гостивар.

„Сакаме да внесеме барем малку радост и насмевки на лицата на дечињата кои за жал празничните денови ги поминуваат на лекување во болницата. Знаеме дека најмногу му се радуваат на Дедо Мраз и затоа решивме да им подготвиме вакво изненадување. Им посакуваме што побргу да оздрават и да имаат весело и среќно детство“, вели претседателката на здружението, Билјана Беловинова.

Медицинскиот персонал од детското одделение и родителите се заблагодарија на убавиот гест и вниманието кон дечињата кое секогаш е добредојдено.

Периодов што измина здружението “When in Trouble” организираше и учествуваше во бројни акции од хуманитарен карактер по повод новогодишние празнувања наменети за децата со посебни потреби, социјални семејства, стари лица и др.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 4 недели

Втора победа за Јулијана Златаноска на Вешта жена во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 4 недели

„Вешта жена 2023“ во Гостивар во знакот на љубовта!

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 6 дена

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена