Поврзи се со нас

Гостивар

Дел од Гостивар нема вода, екипи санираат дефект на водоводот кај паркот

Објавено

на

Поради дефект во водоводна линија на „Кеј Вардар“, од утрово без вода остана дел од Гостивар.

Прекин на водоснабдувањето има за корисниците на потегот од општата болница до мостот во близина на градскиот пазар и дел од улицата „ЈНА“.

„Нашите екипи се на терен и интензивно работат на санирање на дефектот. Очекуваме водоснабдувањето да почне да се нормализира од 18 часот. Станува збор за дефекти кои настануваат поради староста на цевките во овој дел од водоводната мрежа, цевки во следната фаза од проектот СЕКО се планира да бидат заменети со нови“, информираа попладнево од ЈП Комуналец Гостивар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 2 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 5 дена

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена