fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Дел од „Илинденска“ во Гостивар утре затворена за сообраќај поради асфалтирање

Објавено

на

Локалната самоуправа на Гостивар најави дека утре (вторник, 10 ноември) во 8 часот ќе започне асфалтирањето на улица “Илинденска“ на потегот од кај кружниот тек кај „Бриони“ до бензинска пумпа „Бунар петрол“. Работите се очекува да траат до 17 часот и во тој временски период сообраќајот ќе биде целосно блокиран.

Општината упати апел и молба до локалните жители вечерва да не ги паркираат возилата во тој дел за да се реалиизра зафатот непречено.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!