fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Дел од индустриската зона на излез од Гостивар утре без електрична енергија

Објавено

на

Од ЕВН известуваат дека во текот на утрешниот ден (24 април) во регионот на Гостивар ќе се изведуваат инвестициони зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија, поради што ќе има исклучувања во неколку населени места и делови од градот.

Во периодот од 8:00 до 15:00 часот без струја ќе бидат корисниците на: ул.Илинденска, индустриска зона кон патарина, складишта на материјали покрај пруга. Индустриска зона покрај автопат Гостивар-Тетово, областа околу автопатот од наплатна рампа до влез за с.Неготино.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!