Поврзи се со нас

Гостивар

Дел од улица Беличица вечерва остана без струја

Граѓани од реонот на улица Беличица од мостот на Вардар до населбата Бањешница во Гостивар, реагираат дека од 18 часот немаат струја во тој реон. Од кол центарот на ЕВН велат дека дошло до пожар на еден од трансформаторите кои го опслужуваат тој реон.

Противпожарните екипи се на терен, за сега не се знае до кога ќе трае прекинот, се работи на санирање на проблемот.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!