Поврзи се со нас

Вести

Делегација на УНДП го посети новиот градоначалник Таравари

Објавено

на

 

Делегација на УНДП, предводена од постојаната претставничка за Македонија,  Луиза Винтон ја посети општина Гостивар и оствари средба со новиот градоначалник Арбен Таравари.

Од општинската служба за информирање соопштија дека на средбата било разговарано за проектите од изборната програма од областа на образованието, заштитата на животната средина, намалување на невработеноста, локалниот економски развој, транспарентност и отчетност, борбата против корупцијата и друго.

„Градоначалникот даде до знаење дека од поранешниот градоначалник наследил празна каса со огромни долгови, чија висина се уште не се знае точно. Воедно, се заблагодари на УНДП за досегашната соработка со општина Гостивар, изразувајќи подготвеност за уште подлабока и потранспарентна соработка во иднина, уверувајќи дека тој и општинската администрација ќе бидат достојни партнери за соработка“, стои во соопштението.

Од општината додаваат дека  Винтон, изразила подготвеност покрај актуелните проекти финансирани од страна на УНДП, во иднина да  финансираат поголеми и позначајни проекти.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Притвор за 30 годишник од Гостивар, снимал сексуални односи со девојче и видеата ги чувал во телефон за да ги споделува

Гостиварпред 2 недели

Несреќа во Гостивар: Со „бмв“ удрил во пешак, па во ограда и куќа

Гостиварпред 1 недела

Храбра во борбата со рак, Рената од Гостивар споделува за голготата, болката, сомнежите, надежта…

Гостиварпред 3 недели

Нарушен јавен ред и мир во болницата во Гостивар, приведен е маж

Гостиварпред 4 недели

Утрово уапсен гостиварец за обљуба врз девојче

Гостиварпред 3 недели

„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ на Gostivarpress.mk со Велко Бобароски, претседател на Здружение на дијабетичари во Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар отворена работилница за бесплатна поправка на стари предмети-Помалку отпад, развој на занаетчиството

Гостиварпред 3 недели

Убиени се мечка и две мали мечиња во Жировница

Гостиварпред 2 недели

Маврови Анови: Со црева краделе гориво од службени возила

Гостиварпред 2 недели

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 3 недели

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 2 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 2 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 2 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 2 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 2 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 3 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 3 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

АНКЕТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена