Поврзи се со нас

Гостивар

Делови од Гостивар утре без струја по неколку часа

Објавено

на

ЕВН Македонија информира дека утре (27 јануари) екипи ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа, поради што ќе има прекини во снабдувањето со струја на гостиварското подрачје и тоа:

Од 9.30 до 13.30 часот – дел од ул.Сретко Крстески, ул.Јастре Здравкоски, дел од ул.Илинденска, дел од ул.Светозар Пепоски.

Од 9 до 12 часот – ул. Балиндолска

Од 9.50 до 11 часот – индустриски капацитети (Каменоломи Јефута, Пелагонија, Прогрес 98) кон премин Стража, селата: Речане, Ново Село, Церово, Сретково.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 3 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 4 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена