Поврзи се со нас

Гостивар

Делови од Гостивар утре (петок) без електрична енергија

Објавено

на

ЕВН известува дека екипи на Електродистрибуција утре (31 март) ќе работат на реконструкција и модeрнизирање на дистрибутивната мрежа во Гостивар поради што ќе има прекини на електричната енергија и тоа:

Од 8.40 до 13.30 часот дел од ул. Јна (област околу бензиска пумпа), дел од ул. 18ти Ноември

Од 9 до 15 часот ул.Никола Тесла, ул.Никодин Симоноски, ул.Вардарска, дел од ул. Живко Брајковски

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена