fbpx
Поврзи се со нас

Македонија

“Ден на дрвото” Во среда (30.11.2016)

Објавено

на

Владата на Република Македонија на седницата одржана на 25.11.2016 година, по повод спроведување на акцијата „Ден на дрвото – Засади ја својата иднина”, 30 ноември 2016 година (среда), е неработен ден, освен за вработените во здравствените институции, соопштуваат од Министерството за труд и социјална политика.На денот на акцијата градинките ќе работат со вообичаено работно време.

Од МТСП информираат дека датумот за одработување дополнително ќе се определи.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!