Поврзи се со нас

Гостивар

Денес сончево, утре врнежливо…Баба Марта го диктира времето

Објавено

на

Времето денес (понеделник) ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната дневна температура во гостиварскиот регион ќе достигне 18 степени.

Утре (вторник) следува дестабилизација на временските прилики со врнежи од дожд и заладување. Температурата ќе се движи од 5 до 12 степени.

Од среда до петок, според метеоролошките прогнози ќе владее претежно сончево време со мала до умерена облачност. Температурата ќе биде во пораст.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена