fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Денес започнува вакцинацијата против ковид во Гостивар

Објавено

на

Утрово во 8 часот во посебен пункт на Здравствениот дом во Гостивар, започнува вакцинацијата против ковид на населението од гостиварскиот регион. Вакцините се наменети за повозрасните ризични групи граѓани, над 77 години. За имунизацијата во првата група, во Гостивар беа дистрибуирани 500 дози вакцини од „Астра Зенека“ на Оксфорд.

Граѓаните заинтересирани да примат антиковид вакцина, се пријавуваат преку матичните лекари или електронската апликација.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!