fbpx
Поврзи се со нас

Спорт

Денеска од 18 часот се среќаваат КК Гостивар и Црн Дрим Струга

Објавено

на

По одлагањето на дуелот со Куманово во минатото коло, денеска КК Гостивар на домашен терен го продолжува првенството против екипата на КК Црн Дрим Грин мобиле од Струга.

Ова е прв меѓусебен дуел помеѓу овие две екипи во рамките на Првата македонска кошаркарска лига.

За стружани ова е премиерна сезона во најелитното кошаркарско натпреварување. Од два одиграни натпревари сезонава, имаат една победа против МЗТ2 и еден пораз од ТФТ.

КК Гостивар влегува во овој дуел со скор од два порази и една победа. Во последното коло ја совладаа екипата на Еуроникел, загубија од Академија ФМП и Работнички.

Натпреварот започнува од 18 часот, пред почеток ќе објавиме линк на кој ќе може да се следи во живо дуелот по помеѓу овие две екипи.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА ВО ЗЕМЈАВА?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!