Поврзи се со нас

Гостивар

Денс талентот од Гостивар Анди Исмаили стана светски шампион во модерни танци

Десетгодишниот гостиварец, Анди Исмаили постигна врвен успех на Светското првенство во модерен современ танц, што се одржува во Полска. Младиот талент од Гостивар го освои првото место во својата возрасна категорија, со што стана светски шампион во модерни танци.

Анди во Полска се натпреваруваше во силна конкуренција со учесници од повеќе земји, од сите страни на светот, Германија, Србија, Русија и други.

Малиот танчер е член на Idance studio.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!