Поврзи се со нас

Спорт

Дешамп пред полуфиналето со Мароко: За среќа навивачите не постигнуваат голови 

Објавено

на

Францускиот селектор Дидие Дешамп рече пред денешниот полуфинален натпревар на Светското првенство дека неговиот тим ќе биде инфериорен на трибините поради бројната поддршка која ја има Мароко, но оти среќна околност е што головите не ги постигнуваат навивачи

„Ќе биде бучно и се подготвуваме за тоа. Цела среќа е што навивачите не се тие кои постигнуваат голови. Дознавме како е да се игра во таква ситуација кога се натпреварувавме против Тунис. Мораме психички да бидеме подготвиме за тоа. Мароко? Грешат сите кои велат дека тоа е само силна дефанзивна екипа која на ова првенство прими само еден гол и тоа автогол. Само со одбранбена игра не би дотуркале толку далеку“, рече Демашп. 

Дуелот меѓу актуелниот светски првак, Франција, и најголемото изненадување на Мундијалот, Мароко, која воедно е прва африканска репрезентација која обезбедила полуфинале во историјата, ќе се игра вечерва од 20 часот на стадионот „Ал Бајт“ во Ал Кор. 

Натпреварот ќе го суди Цезар Артуро Рамос од Мексико. 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 3 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 4 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена