Поврзи се со нас

Гостивар

Детално за реонизацијата при упис на првачиња во Гостивар

Објавено

на

  На следната седница на Советот на Општина Гостивар, која е закажана за идната недела, на дневен ред ќе се најде одлука за реонизација при уписите во првоодделение во основните училишта на гостиварска територија.

  Одговорните за образование веќе упатија апел до родителите да ги запишуваат децата во училиштето кое е најблиску до нивното место на живеење.

  Во продолжение целосната информација во предлог-одлуката со податоци, кои улици и места во кое училиште припаѓаат.

   

  1.ООУ  ИСМАИЛ ЌЕМАЛИ ГОСТИВАР

   

  -Ул. ,,Борис Кидрич,, почнувајќи од плоштадот Маршал Тито лева и десна страна до раскрсницата со улица ,,Гоце Делчев,,

  • Ул. ,, Шуматоска ,,

  • Ул. ,, Београдска ,,

  • Ул. ,, Гоце Делчев ,,

  • Ул. ,, 18 Ноември ,,

  • Ул. ,, Ленинградска ,

  • Ул. ,, Никола Парапулов ,,

  • Ул. ,, Ново Маало I ,,

  • Ул. ,, Toмo Шумски ,,

  • Ул. ,, Мара Угринова ,,- лева и десна страна од просекот по улица ,,Гоце

  Делчев,, до Платнара ,, Готекс ,,

  • Ул. ,, Борче Јованоски ,, од прeсекот со улица Ј Н А.

  • Ул. ,, Кочо Зози ,,

  • Ул. ,, Калина Јованоска ,,

  • Ул. ,, ЈНА ,,

  • Ул. ,, Слободан Пепоски ,,

  • Ул. ,, Сретко Крстески ,,

  • Ул. ,, Боге Велјаноски ,,

  • Ул. ,, Бошко Цветкоски ,,

  • Ул. ,, Јордан Јорданоски ,,

  • Ул. ,, Мара Угринова ,,

  • Ул. ,, Браќа Блажески ,,

  • Ул. ,, Гаве Лазарески ,,

  • Ул. ,, Седек Костоски ,,

  • Ул. ,, Јосиф Здравковски ,,

  • Ул. ,, Илинденска ,,

   

   

  2.ООУ  ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ГОСТИВАР

   

  -Ул.Сретко Крстески

  -Ул.Никола Парапунов

  -Ул.Томе Черепналкоски

  -Ул.Младен Симоноски

  -Ул.Боге Вељаноски

  -Ул.Бошко Цветкоски

  -Ул.Јордан Јорданоски

  -Ул.Браќа Блажески

  -Ул.Гаве Лазарески

  -Ул.Јастре Здравкоски

  -Ул.Седек Костоски

  -Ул.Мара Угринова до пресекот со улица Гоце Делчев

  -Ул.Беличица до раскрсницата на Ул.Балиндолска

  -Ул.Илинденска

  -Целиот потег под Железничка станица

  -Ул.Питарница

  -Ул.Гоце Делчев – лева страна

  -Ул.143

  -Ул.145

  -Ул.18 Ноември до самопослугата на ул.Никола Парапунов

  -Ул.Балиндолска

  -Населба Млаки

   

  3.ООУ ЕДИНСТВО ГОСТИВАР

   

  -Ул.Кеј Братство

  -Ул.29 Ноември

  -Ул.Страхиња Симоновски

  -Ул.Злате Дамјаноски

  -Ул.Иво Лола Рибар

  -Ул.Беличица до раскрсница со ул.Балиндолска

   

  -Ул.Панче Поповски

  -Ул.Борис Кидрич

  -Ул.Момир Андоноски

  -Ул.Данче Дејаноски

  -Ул. Кеј Вардар

  -Ул.Драге Тодороски

  -Ул.Борче Јованоски

  -Ул.Васил Василески

  -Ул.Тоде Богданоски

  -Ул.Младен Груески

  -Ул.Димитар Влахов

  -Ул.Томо Черепналкоски

  -Ул.Илија Антески-Смок

  -Ул.Момир Маркоски

  -Населба Мало Турчане

  -Ул.Младен Симоноски

  -Ул.Мара Угринова

  -Ул.Леска 1

  -Населба Циглана 1 и Циглана 2

  -Населба Фазанерија 1

  -На албански и турски јазик ќе се регистрираат и ученици од ул.Балиндолска и ЈНА до раскарсница со ул.Ленинградска

   

  4.ООУ МУСТАФА КЕМАЛ АТАТУРК ГОСТИВАР

   

  -Ул.ЈНА

  -Ул.М.Ч.Филипоски

  -Ул.Павле Аврамоски

  -Ул.Бранко Станојевиќ

  -Ул.Раде Угриноски

  -Ул.Трајско Јованоски

  -Ул.Светозар Спироски

  -Ул.Гаче Гаврилоски

  -Ул.Др.Мифтар Курти

  -Ул.Злате Дамјаноски

  -Ул.Браќа Ѓиноски

  -Ул.Бошко Цветкоски

  -Ул.Слободан Пепоски

  -Населба Тоскалари

  -Ул.Живко Брајкоски

  -Ул.Драге Тодороски

  -Ул.Селвет Бајрами

  -Ул.Ристо Оџаклиски

  -Ул.Никола Тесла

  -Ул.Трифко Адоноски

  -Ул.Ади Гаши

  -Ул.Никодин Симуноски

  -Ул.Вардарска

  -Ул.Перо Јованоски

  -Ул.Борис Канќески

  -Ул.Лазар Лазарески

  -Касарни

   

  1. 5. ООУ Чајле-Чајле

   

  -целиот реон на с.Чајле

   

  1. ООУ Ѓон Бузуку-с. Србиново

   

  -целиот реон на с.Србиново,с.Падалишт, с.Трново и с. Страјане

   

  1. ООУ Фаик Коница-с. Дебреш

   

  -целиот реон на с. Дебреш

   

  1. ООУ Прпарим-с. Чегран

   

  -целиот реон на с. Чегран

   

  1. ООУ Форино-с. Форино

   

  -целиот реон на с. Форино

   

  1. ООУ Лирија-с. Вруток

   

  -целиот реон на с. Вруток, с.Равен, с.Речане и ф. Орќуш

   

  Сподели ја веста:

  ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

  Дали користите PayPal?

  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement
  Advertisement

  Отворени огласи за вработување:

  Advertisement
  Вестипред 13 минути

  „Лопови, Лопови“ – Во БиХ незадоволни граѓани излегоа на улиците

  Гостиварпред 2 часа

  Убавини од глина! Керамичка работилница во Гостивар по трет пат

  Вестипред 3 часа

  ТУК: Државата да овозможи вработување на 5 000 келнери, садопери, рецепционери и собари од Турција

  Македонијапред 4 часа

  Почнува вакцинација со четврта доза против Ковид-19

  Гостиварпред 5 часа

  Контрола во Гостивар: Летале казни за неносење маски во автобуси и такси возила

  Гостиварпред 6 часа

  Гостивар: Извршителка пријавила двајца браќа за закани по живот

  Гостиварпред 7 часа

  Дискусија во Гостивар на тема „Дискриминација во средните училишта“

  Македонијапред 8 часа

  Курбан Бајрам – 9 јули, неработен ден за граѓаните од муслиманска вероисповед

  Македонијапред 9 часа

  МВР: 47 полициски службеници се повредени на вчерашниот протест

  Македонијапред 9 часа

  Зголемен интензитетот на сообраќај, нема подолги задржувања на границите

  Занимливостипред 20 часа

  Некои од најпознатите забранети места на Земјата

  Гостиварпред 22 часа

  Старата џамија во Равен ќе биде целосно обновена до крајот на 2023 година

  Гостиварпред 1 ден

  Гостиварец обвинет за телесна повреда, истепал жена со која бил во љубовна врска

  Гостиварпред 2 недели

  Градскиот стадион во Гостивар добива нов современ лик

  Гостиварпред 2 недели

  Нов потфат на сопружниците Зендели од Гостивар, го искачија највисокиот врв во Иран

  Гостиварпред 2 недели

  Прекин на струјата утре во села и населби во Гостивар и Врапчиште

  Гостиварпред 2 недели

  Изложба во Гостивар: Девојките често добиваат сексуално вознемирувачки пораки по интернет

  Македонијапред 1 недела

  За влез во ЕУ од 2023 година, задолжително ETIAS барање и 7 евра влезница

  Македонијапред 2 недели

  Деца од социјални семејства на бесплатен седумдневен летен одмор

  Спортпред 2 недели

  ФК Арсими од Чегране оствари историски пласман во 2МФЛ

  Гостиварпред 2 недели

  Дечиња од Гостивар другаруваа, се едуцираа и порачаа: Разликите не‘ зближуваат!

  Што, како, каде?!пред 2 недели

  Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

  Македонијапред 2 недели

  Исплата на јунските пензии од вторник

  Гостиварпред 1 недела

  Познатата стилистка едукатор Јелиз Каја во Гостивар

  Спортпред 2 недели

  ЕХФ го исфрли Вардар од Лигата на шампионите

  Гостиварпред 1 недела

  НСП: Во ек на криза МВР воведува 8 часовни смени, како полицајците да одат на работа од Гостивар до Ростуше?

  Гостиварпред 3 недели

  Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

  Гостиварпред 1 месец

  Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

  Спортпред 1 месец

  Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

  Спортпред 2 месеци

  МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

  Спортпред 2 месеци

  Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

  Вестипред 2 месеци

  Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

  Спортпред 2 месеци

  КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

  Гостиварпред 2 месеци

  Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

  Гостиварпред 2 месеци

  Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

  Културапред 3 месеци

  Успешен концерт во Гостивар на друштвото „Браќа Ѓиноски“ во чест на Велигден

  Спортпред 3 месеци

  2МФЛ: ФК Гостивар го шокираше Вардар совладувајќи го 2-1

  Гостиарскипред 3 месеци

  Во Гостивар се одржува „Вешта жена“: Уникатни трпези, забава и дружење

  Гостиварпред 3 месеци

  Гостиварското основно музичко училиште прослави патронат

  Advertisement

  Популарно изминативе 100 дена