Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Децата на училиште во сабота – освен оваа, работна ќе биде и саботата на 30 март

Во сабота (16 март) училиштата ќе работат и децата ќе посетуваат настава. Во текот на месецов ќе има уште една работна сабота за училиштата.

Од Министерството за образование и наука за Gostivarpress.mk потврдија дека 16 и 30 март се работни, наставни денови за училиштата, заради одложениот старт на второто полугодие од учебната 2018/2019 година. „На 16 март ќе се реализираат часовите кои биле предвидени на 21 јануари (понеделник), додека на 30 март ќе се реализираат часовите кои биле предвидени на 22 јануари (вторник).“, информираа од Министерството.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!